بهترین معشوق

بهترین معشوق

خدا مال همه است. مال یکایک ما و شما. خدا تنها رفیقی است که در هیچ شرایطی رفیقش را تنها نمی گذارد.. خدا تنها روزنه امیدی است که هیچ گاه بسته نمی شود.خدا تنها کسی است که با دهان بسته و پای شکسته هم می توان سراغش رفت. خدا تنها معشوقی است که به عاشقان خود عشق می ورزد. خدا تنها خریداری است که اجناس شکسته را بهتر برمی دارد و بیشتر می خرد.خدا تنها حاکمی است که دنبال راهی برای برای خلاصی محکوم می گردد و چمش را بر خطای گنهکار می بندد و برای بخشیدن گنهکار، هزاران بهانه می تراشد و هزاران وسیله می سازد. خدا تنها کسی است که به منکران و تکذیب کنندگانش هم روزی می دهد.

خدا تنها کسی است که اگر یک قدم به سویش برداری، ده قدم به سویت پیش می آید و اگر به سمتش راه بروی، به سمت تو می دود. خدا تنها کسی است که اگر از تو محبت ببیند زیر دَینت نمی ماند و با قدر دانی شگفت و بی نظیرش، تورا شرمنده می گرداند.خدا تنها کسی است که وقتی همه رفتند،می ماند و وقتی همه پشت کردند،آغوش می گشاید و وقتی همه تنهایت گذاشتند، مَحرمت می شود.خداوند آنقدر مهربان است که ناز بندگانش را می کشد، و به دنبال فراریان و گریختگان می فرستد و مشتاقانه منتظر بازگشت و آشتی بندگان گنهکارش است .

آری خداوند بهترین دوست،بهترین مونس و همراز،بهترین یار و بهترین معشوق است. هرچه به او بیشتر نزدیک شوی، معرفت و آگاهیت به خوبی هایش بیشتر و در نتیجه علاقه ات نیز به او زیادتر شده و از رفاقت با او بیشتر لذت می بری.

حال که اینگونه است بیایید فرصت را از دست ند هیم و با فاصله گرفتن از گناهان و زشتی ها، خود را به او نزدیک تر کنیم تا رفاقتمان با او محکم تر شود.

درباره نویسنده

678مطلب نوشته است .

نوشتن دیدگاه

شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .


3 + شش =

تمام حقوق این سایت برای © 2018 نهج البلاغه. محفوظ است.
قدرت گرفته از وردپرس فارسی